Nowy Nomadowie Wojciech Starzyński Zobacz większe

Nomadowie Wojciech Starzyński

Nowy produkt

oprawa twarda  ss.144

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

18,00 zł

Więcej informacji

Wojciech Starzyński – lekarz weterynarii, działacz, niepodległościowy, pomysłodawca, założyciel i prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego (1989–2010), współtwórca polskiego szkolnictwa niepublicznego, animator wielu inicjatyw obywatelskich na rzecz zagwarantowania rodzicom wpływu na szkołę ich dzieci. W latach1997–2001 doradca Prezesa Rady Ministrów, a w 2002–2010 radny m.st. Warszawy. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP  Andrzeju Dudzie, prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”. Autor dwóch tomików wierszy: Wiersze (2019), Pielgrzym przed bramą (2021), zbioru felietonów Na drodze do państwa obywateli oraz kilkudziesięciu artykułów, publikacji i projektów poświęconych edukacji i dziedzictwu narodowemu. Ojciec czworga dzieci i sześciorga wnucząt.

 

Definicji słowa „nomada” jest wiele. Dla mnie oznacza ono tych, którzy ciągle są w podróży, ciągle szukają nieznanych dróg i celów. Błądzą po krętych ścieżkach życia (czasem również po szerokich, nudnych autostradach). Odkrywają nowe krainy, skryte zazwyczaj nie za górami, ale w naszych  duszach i marzeniach. Zmierzają do ludzkich serc i własnej nieskończoności.

                                                                      Wojciech Starzyński

Każdy rodzi się nomadą

wędrowcem na krętych ścieżkach

naszego świata i marzeń

zanurzającym się w pamięci

tych co byli

i tych którzy nadchodzą

ciągle poszukującym

złotego promienia

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 27 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997