Konserwatyzm,liberalizm i cywilizacja zachodnia Zbigniew Janowski Zobacz większe

Konserwatyzm,liberalizm i cywilizacja zachodnia Zbigniew Janowski

Nowy produkt

oprawa miękka ze skrzydełkami ss.244

Więcej szczegółów

184 Przedmioty

28,00 zł

Więcej informacji

Zbigniew Janowski – wykładowca Towson University w Baltimore; absolwent The Catholic University of America w Waszyngtonie oraz The Committee on Social Thought na University of Chicago. Należał do Centre National du Livre w Paryżu; wykładał na The University of King’s College w Halifax (Kanada) oraz University of Colorado w Denver.

Autor m.in.: Cartesian Theodicy: Descartes' Quest for Certitude (tłumaczenie polskie Teodycea kartezjańska), Index Augustino-Cartésien. Textes et Commentaire, Paris (tłumaczenie angielskie Augustinian-Cartesian Index. Texts and Commentary), Agamemnon’s Tomb: Polish Oresteia oraz Homo Americanus: The Rise of Totalitarian Democracy in America.

Jest również edytorem dwóch tomów esejów Leszka Kołakowskiego My Correct Views on Everything and Other Essays, The Two Eyes of Spinoza and Other Essays on Philosophers, i pism Johna Stuarta Milla: On Democracy, Freedom and Government &Selected Writings i John Stuart Mill: Newspaper Writings, Reviews and Translations of Plato’s Dialogues. Jego Augustinian-Cartesian Index. Texts and Commentary została nagrodzona Srebrnym Medalem za najlepszą książkę filozoficzną w USA przez „Foreword Magazine” w 2004 roku. Janowski jest członkiem Centre d’Etudes Cartésienne, Université de Paris-IV-Sorbonne. Stale współpracuje z dwumiesięcznikiem ARCANA.

Dziesięć intrygujących rozmów i dziesięcioro wybitnych rozmówców. Zbigniewowi Janowskiemu udało się zebrać uczonych z Anglii, Australii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Włoch i Polski, którzy nie tylko mają doniosły dorobek naukowy, lecz nadto są w dzisiejszym klimacie ideowym ludźmi osobnymi. W świecie fałszywych znaczeń, w jakim żyjemy, czytelnik ma okazję zetknąć się z umysłami wolnymi od owych plag współczesności, jakimi są intelektualny konformizm i akademicka stadność. Obcowanie z rozmówcami Janowskiego to nie tylko przyjemność, to także oddech świeżego powietrza. Zapewne nie wszystkie wygłaszane tu tezy znajdą akceptację czytelników, ale wszystkie są wyłożone w sposób intrygujący, odpowiedzialny i wzbudzający ciekawość świata. Gorąco polecam tę książkę i zachęcam do lektury dzieł występujących w niej autorów.

Prof. Ryszard Legutko

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 27 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997