Wyprzedaż! Andrzej Urbańczyk - Sam sobie sterem… Autobiografia Zobacz większe

Andrzej Urbańczyk - Sam sobie sterem… Autobiografia. Tom 1

Nowy produkt

format B5, oprawa twarda, s. 476. tom 1.

UWAGA ! Produkt nie jest w idealnym stanie .

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

28,00 zł

Więcej informacji

Obywatel świata, mieszkał w Niemczech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Japonii, również w Polsce. Światowej rangi żeglarz (rekordy Guinnessa). Najczęstszy laureat rankingu Rejs Roku. Autor 60 książek, doktor nauk, budowniczy sputników. Wspinacz wysokościowy, szachista i spadochroniarz.

* Nie wiadomo, gdzie przyszedłem na świat. Wiem, że 1 marca 1936.

* Chyba to zew oceanów - żeglowałem już przed urodzeniem.

* Po polsku, rusku i niemiecku - zanim skończyłem trzy lata.

* Kalejdoskop wojenny: kapitulacja, egzekucje, niemieckie V-2, sowieckie bomby. Okupacyjna fortuna Ojca. Angielski potajemnie.

* „Wyzwolenie” - bezdomny po aresztowaniu Matki przez ubecję.

* Szkoła, fascynacja inżynierią. Dwie Olimpiady Fizyczne. Trzy razy nie zdałem matury - uznany za największego nieuka Liceum.

* 20-letni dowódca rejsu „Tratwą przez Bałtyk”. Pierwsza z 60 książek, jakie napiszę na sześciu kontynentach naszej planety.

* Kończę z wyróżnieniem Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej.

* Mając 29 lat buduję mój pierwszy dom. Stoi do dziś!

* Katastrofa „Wydry", SOS - toniemy na Bałtyku.

* Opuszczenie Polski w stylu Jamesa Bonda. Porzucam wszystko, ale zabieram Krystynę.

* Świat do wyboru! Australia, Kanada, Szwecja, USA?

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 27 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997