Nowy Wybory w Polsce 1989-2011 Andrzej Konrad Piasecki Zobacz większe

Wybory w Polsce 1989-2011 Andrzej Konrad Piasecki

Nowy produkt

oprawa twarda ss.376

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

24,00 zł

Więcej informacji

To podstawowe w polskiej literaturze politologicznej kompendium wiedzy o wszystkich ogólnopolskich wyborach poczynając od 1989 r. : parlamentarnych, prezydenckich, samorządowych oraz – od 2004 r. – także i europejskich. Od uważnej lektury tej książki powinien zaczynać każdy, kto chce zrozumieć zachowania wyborcze Polaków, ale także istotny aspekt historii minionego dwudziestolecia.

Prof. Antoni Dudek

Andrzej Konrad Piasecki – prof. dr hab., historyk i politolog, kierownik katedry w Instytucie Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się problematyką samorządu terytorialnego, polityką regionalną i systemem wyborczym. Jest autorem publikacji z zakresu historii najnowszej oraz nauk o polityce, w tym m.in. książek Referenda w III RP (Warszawa 2005), Samorząd terytorialny i wspólnoty lokalne (Warszawa 2009).

Więcej o autorze na: www.andrzejpiasecki.pl

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 27 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997