Nowy Jestem znacznie bliżej  Kazimierz Nowosielski Zobacz większe

Jestem znacznie bliżej Kazimierz Nowosielski

Nowy produkt

 oprawa miękka ze skrzydełkami  ss.94 

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

17,00 zł

Więcej informacji

Nowy tom wierszy Kazimierza Nowosielskiego!

"Jestem znacznie bliżej"

W zbiorze wierszy "Jestem znacznie bliżej" autor bardzo często powołuje się na głos rozsądku, serca i sumienia. Pragnie widzieć człowiecze sprawy takimi, jakimi są: bez złudzeń, krytycznie, z należną im dozą uwagi, czujnie, ale też z czułością, kiedy idzie o najsubtelniejsze poruszenia ludzkiej duszy i wrażliwości.

Kazimierz Nowosielski urodził się w 1948 r. we wsi Rybno na Kujawach. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 1972-2018 pracował na tej Uczelni jako nauczyciel akademicki. Opublikował wiele książek poświęconych literaturze współczesnej i polskiemu malarstwu.

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 27 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997