Ścieżka do królestwa Leszek Elektorowicz Zobacz większe

Ścieżka do królestwa Leszek Elektorowicz

Nowy produkt

oprawa miękka ze skrzydełkami  ss.52

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

14,00 zł

Więcej informacji

Ścieżka do Królestwa

Leszek Elektorowicz ur. w roku 1924 we Lwowie. Poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Były żołnierz AK, trzykrotnie wyrzucany z pracy za swoje poglądy polityczne. Autor ponad trzydziestu pozycji książkowych, wśród ostatnich tytułów: poezji Z(a)myślenia (2006), Wiersze dla Marii (2012), Juwenilia i Senilia (2013), oraz prozy W lochu Ferrary (1980), Nienawiść (2001), Mieć Szczęście (2009).

- reszta notki jaka jest w Rąbku Królestwa. 

Najnowsze, znakomite wiersze Leszka Elektorowicza mówią o sprawach ostatecznych i granicznych: o umieraniu, śmierci, drodze do tytułowego Królestwa i nadziei spotkania z Bogiem. Poeta umiał znaleźć dla tych doświadczeń oryginalną formę poetycką, uderzającą prostotą, skromnością, powściągliwością, a przecież tym bardziej dramatyczną. Liryki Elektorowicza są jednocześnie modlitwą, zapisem cierpienia, miłosnym wyznaniem, eschatologiczną wizją i epitafium pisanym samemu sobie. Ale są także poruszającym świadectwem ludzkiej drogi z ciemności ku ostatecznemu oświeceniu i jasności. Nie przypadkiem, jak sądzę, wraca w tych wierszach motyw blasku, który, przypomnijmy, jako claritas jest wedle św. Tomasza jednym z podstawowych wyznaczników piękna. Tym blaskiem formy świecą też liryki Poety. Wraz ze świetnie przyjętym przez krytykę i czytelników Rąbkiem Królestwa zajmą osobne i szczególne miejsce w naszej najnowszej literaturze. Bez wątpienia to poezja religijna najwyższej próby.

(Maciej Urbanowski)

ISBN 978-83-65350-38-1

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 27 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997