Nowy Ścieżka do królestwa Leszek Elektorowicz Zobacz większe

Ścieżka do królestwa Leszek Elektorowicz

Nowy produkt

oprawa miękka ze skrzydełkami  ss.52

Więcej szczegółów

296 Przedmioty

14,00 zł

Więcej informacji

Ścieżka do Królestwa

Leszek Elektorowicz ur. w roku 1924 we Lwowie. Poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Były żołnierz AK, trzykrotnie wyrzucany z pracy za swoje poglądy polityczne. Autor ponad trzydziestu pozycji książkowych, wśród ostatnich tytułów: poezji Z(a)myślenia (2006), Wiersze dla Marii (2012), Juwenilia i Senilia (2013), oraz prozy W lochu Ferrary (1980), Nienawiść (2001), Mieć Szczęście (2009).

- reszta notki jaka jest w Rąbku Królestwa. 

Najnowsze, znakomite wiersze Leszka Elektorowicza mówią o sprawach ostatecznych i granicznych: o umieraniu, śmierci, drodze do tytułowego Królestwa i nadziei spotkania z Bogiem. Poeta umiał znaleźć dla tych doświadczeń oryginalną formę poetycką, uderzającą prostotą, skromnością, powściągliwością, a przecież tym bardziej dramatyczną. Liryki Elektorowicza są jednocześnie modlitwą, zapisem cierpienia, miłosnym wyznaniem, eschatologiczną wizją i epitafium pisanym samemu sobie. Ale są także poruszającym świadectwem ludzkiej drogi z ciemności ku ostatecznemu oświeceniu i jasności. Nie przypadkiem, jak sądzę, wraca w tych wierszach motyw blasku, który, przypomnijmy, jako claritas jest wedle św. Tomasza jednym z podstawowych wyznaczników piękna. Tym blaskiem formy świecą też liryki Poety. Wraz ze świetnie przyjętym przez krytykę i czytelników Rąbkiem Królestwa zajmą osobne i szczególne miejsce w naszej najnowszej literaturze. Bez wątpienia to poezja religijna najwyższej próby.

(Maciej Urbanowski)

ISBN 978-83-65350-38-1

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 15 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997