Nowy Piotr Klimczak, A życie jest światłem ludzi Zobacz większe

Piotr Klimczak, A życie jest światłem ludzi

Nowy produkt

oprawa miękka, ze skrzydełkami, s. 48

Więcej szczegółów

21 Przedmioty

10,50 zł brutto

Więcej informacji

Teksty składające się na ten cykl wierszy zostały napisane niezależnie od wielu współczesnych poetyckich konwencji. Pierwsze zdanie Janowej Ewangelii bywa nadużywane przez ludzi, którzy sprowadzają do gier językowych całą filozofię, sztukę i religię. Tytuł tomiku przypomina o kontekście owego zdania w tłumaczeniu Romana Brandstaettera: Ono jest przed wszystkim u Boga. Przez Nie wszystko jest, a bez Niego nic nie jest, co jest. W Nim jest życie, a życie jest światłością ludzi, a światłość w ciemnościach świeci, a ciemność nie może jej stłumić.

Toteż odnajdywany zwłaszcza w okolicznościach, w których dziś często się go kwestionuje – sens życia człowieka – stanowi główny temat opublikowanych w tym tomie utworów.

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 15 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997