O. Jacek Salij - Miłujcie nieprzyjacioły wasze Zobacz większe

O. Jacek Salij - Miłujcie nieprzyjacioły wasze

Nowy produkt

Oprawa broszurowa, ze skrzydełkami, ss. 332

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

16,00 zł

Więcej informacji

Zbiór tekstów ukazujących korzenie miłości do nieprzyjaciół w Polsce. Począwszy od Ewangelii aż do współczesności. Idea pojednania i przebaczenia jest bogato zinstytucjonalizowana w naszej obyczajowości: świętym czasem pojednania jest Wigilia Bożego Narodzenia i pielgrzymka na Jasną Górę, spowiedź wielkanocna i odpust parafialny, zbliżająca się śmierć i dzień pogrzebu. Jednak – jak twierdzi Autor – nawet najszczytniejsza tradycja nie przetrwa, jeśli każde następne pokolenie nie będzie jej na nowo ożywiało i pogłębiało. Ta książka to przypomnienie jednej z najpiękniejszych cech narodowego ducha.

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 15 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997