Arkadiusz Barut - Egotyzm, etyka, polityka. Myśl konserwatywna Maurycego Barresa. Zobacz większe

Arkadiusz Barut - Egotyzm, etyka, polityka. Myśl konserwatywna Maurycego Barresa.

Nowy produkt

Oprawa twarda, ss. 332

Więcej szczegółów

92 Przedmioty

14,00 zł

Więcej informacji

Pierwsza w języku polskim monografia dotycząca Maurycego Barresa (1862-1923). Francuskiego myśliciela, pisarza i polityka, jednego z twórców doktryny konserwatywno-narodowej. Był niekwestionowanym intelektualnym autorytetem, cenionym tak przez elity, jak i "masowego" czytelnika.

 

Najwłaściwszym sposobem pojmowania polityki

jest uznanie jej za skromne, cierpliwe i ofiarne

dążenie do dobra wspólnego. Najgorzej, gdy polityka

staje się narzędziem ambicji ludzi miernych.

Wtedy przedmiotem zabiegów nie są już dobra polityczne

jak władza i prestiż, lecz czysto materialne,

a życie polityczne przybiera postać handlu państwem.

O Wydawnictwie

ARCANA sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się działalnością wydawniczą, jest również wydawcą dwumiesięcznika ARCANA. Celem było ponowne stworzenie solidnej podstawy dla tradycyjnych religijnych i politycznych wartości we współczesnej kulturze, jak również odbudowa intelektualnych podwalin polskiego konserwatyzmu. Przez 15 lat swej obecności Wydawnictwo ARCANA zdołało osiągnąć wyróżniającą pozycję w polskim krajobrazie kulturalnym. Od 1995 roku ukazuje się dwumiesięcznik "ARCANA", a recenzje dotyczące pisma pojawiają się regularnie w najbardziej wpływowych polskich środkach przekazu. Wśród autorów są nie tylko najlepsi polscy intelektualiści konserwatywni, ale także wybitni zagraniczni pisarze i myśliciele.

Życzę Wam radości z owoców pracy podejmowanej w walce o Polskę "wierną swej religii i polityczno-kulturowej tradycji". Idźcie tą drogą śmiało...

Jan Paweł II
List do redakcji "Arcanów"
30 VII 1997